Muzyka u kresu. Nocny koncert w Mauzoleum Dietla- 01.11 20:00

 

1 listopada odbędzie się nastrojowy koncert w Mauzoleum Dietla. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w CIM od 21 października.

1 listopada (środa, godz. 20:00) odbędzie się przedostatni (w tegorocznej, reformacyjnej edycji) koncert z cyklu Muzyka u Dietla.

Tym razem oprócz wrażeń artystycznych dojdą z pewnością te związane z zadumą i refleksją bowiem ten niesamowity i niezwykły koncert odbędzie się na … cmentarzu parafialnym przy ul. Smutnej, a dokładnie w Mauzoleum rodziny Dietlów. Muzyka u Dietla nabierze zatem zupełnie innego znaczenia…

Tytuł koncertu to Muzyka u kresu. Na skrzypcach zagra Łukasz Krusz w akompaniamencie znanego już wielu osobom Zdzisława Smucerowicza. Pan Zdzisław, który koncertuje u nas na zabytkowych XIX-wiecznych organach, tym razem zagra na instrumencie znacznie, znacznie młodszym.

W programie utwory m.in. J.S. Bacha, G.F. Haendla, A.Corellego i G.P Telemanna.

Z uwagi na ograniczoną „pojemność” mauzoleum obowiązywać będzie biletowanie wstępu. Darmowe wejściówki będą rozdawane chętnym od soboty 21 października, od godz. 8:00 w Centrum Informacji Miejskiej (CIM) w Sosnowcu (ul. Warszawska 3/20, w pasażu podziemnym koło Dworca PKP). Ilość miejsc nie jest zbyt duża – przewidzieliśmy maksymalnie 20 biletów, które będą rozdawane w CIMie (w godzinach jego pracy, czyli we wszystkie dni tygodnia poza niedzielą).

Każda osoba będzie mogła pobrać tylko 1 lub (maksymalnie) 2 bilety. Nie przewidujemy zapisów telefonicznych ani mailowych, obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy (od soboty 21 października, od godz. 8:00).

W przypadku, gdy osoby, które pobiorą bilet, będą wiedziały, że nie będą w stanie (z przyczyn losowych) przyjść na koncert, prosimy o zwrot biletów do CIM.

Osoby, które otrzymają bilety – Prosimy o punktualne przybycie do Mauzoleum do godz. 19:50. Przy wejściu bilety będą sprawdzane. Jeżeli w Mauzoleum zostaną jakieś wolne miejsca (bo np. ktoś się spóźni) to po 20:00 te miejsca będą mogły zająć osoby bez biletów, które będą na cmentarzu i wyrażą taką wolę. (Nie ma możliwości wchodzenia do mauzoleum w czasie koncertu; inaczej mówiąc bilety spóźnionych osób „przepadają”).

Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Koncert, tak jak wszystkie z cyklu Muzyka u Dietla jest dotowany przez miasto Sosnowiec.

1 listopada, jak co roku na Cmentarzu odbędzie się (w godzinach dopołudniowych) nabożeństwo z okazji Pamiątki Umarłych – w kaplicy cmentarnej w Mauzoleum. Wstęp na nie jest wolny dla wszystkich chętnych. Po tym nabożeństwie Mauzoleum będzie otwarte dla zwiedzających, a oprowadzać po nim będą nasi parafianie.

Szczegółowe godziny nabożeństwa i zwiedzania zostaną podane niebawem.

Do zobaczenia 1 listopada!

 

Źródło: http://sosnowiec.luteranie.pl/?p=3406#more-3406